top of page
  • Yazarın fotoğrafıbarış ucuzcu

Yaşlı Bakımı Nasıl Olmalı - Yaşlı Bakımı Hakkında Her Şey

Güncelleme tarihi: 27 May 2021

Yaşlı Bakımı Nasıl Olmalı

Yaşlılara nasıl bakılır sorusu, evde yaşlı bireyler için sorulan ilginç sorulardan biridir. Ev içerisinde yaşlı bakımı zor bir eylemdir. Özellikle yatalak hasta bakımı için, aileler bakıcı tutmaktadır. Yaşlılıkla beraber gelen kronik rahatsızlıklar da yüz gösterdiğinde, yaşlı bakım evi sizin için daha doğru bir tercih olacaktır. Bu yazımızda sizlere yaşlı bakım evi hakkında bilgiler vereceğiz ve yatalak hasta bakımı ve yaşlı bakımı nasıl olmalı gibi konuları açıklayacağız.Yaşlı Hasta Bakımı Nasıl Olmalı? Doktor Elit
Yaşlı Hasta Bakımı Nasıl Olmalı? Doktor Elit


Yaşlı bireyler, yaşlandıkça daha zor kişiliklere bürünebilir. Bu nedenle, onlara sevgili ve şefkatli davranışlar ile yaklaşılmalıdır. Buna ek olarak, yaşlılık ile beraber ortaya çıkmakta olan birçok sağlık sorunu bulunur.


Yaşlılıkla beraber ortaya çıkan kronik rahatsızlıklar, yaşlıların evde bakıcı ile bakılmasını zor kılar. Bunun nedeni ise, yaşlı bireylerin bakıcı, hemşire ve özellikle doktorların sürekli bakımına ihtiyaç duymalarıdır.


Yaşlıların tedavisi sağlanırken onları sağlığına kovuşturmaya yönelik çözümlerin bir arada düşünülmesi gereklidir. Bu bakımdan yaşlı bakım evi size daha iyi şartlar sağlayabilir. Ev içerisinde hem doktor, hem hemşire hem de hasta bakıcı bulunması ütopik bir olay olarak değerlendirilebilir.


Bakım ve rehabilitasyon merkezleri içerisinde yaşlılık döneminde olan insanların hastalıkları kronik hastalıktır. Tahlil yapmak ve doktor kontrollerini sağlamak yaşlıların sağlığı için çok önemlidir. Herhangi bir aksaklık çıkar ise, istenmeyen kötü sonuçların doğması kaçınılmaz olur.

Yaşlıların büyük bir çoğunluğu devamlı ilaçlarını almaktadır. Yaşlı bakım evi, hizmet veren personellerinin takip edilmesi gereken bütün rutin kontrollerini yapmasını sağlar. Yaşlı nüfusa bağlı olarak günümüzde huzurevi ve bakımevi arayışları gittikçe çoğalmaktadır.

Bakım hizmetleri, insanların yaşlandıkça birçok sebep dolayısı ile huzurevlerine ihtiyaç duyması ile ortaya çıkar. Özellikle büyükşehirde oturan bireyler, yaşlı bakımı için huzurevlerine güvenirken bazı sorunlar yaşayabilmektedir. İstanbul’da hizmet veren Doktor Elit, sizin için bu güveni sağlamak konusunda en iyisidir.Yatalak Hasta Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Detaylı ve ilgili araştırmalar kapsamında yaşlı bakım evi için gerekli nitelikler içerisinde hepsini bünyemizde bulunduruyoruz. Kurucu uzman doktorlarımız Dr. Barış Ucuzcu ve Dr. Levent Koçu sayesinde hastaların her türlü sorunları titizlikle karşılanmaktadır. Bu bağlamda, bünyemizde bakıcı görevlerimiz, hemşirelerimiz ve doktorlarımız da dahil birçok kişi bulunduruyoruz.


Yaşlı bireylerin bakımı, özel bakım gerektiren ve hastanın yatalak hasta olması durumunda rehabilitasyon merkezleri içerisinde daha kapsamlı tedbirler ile yapılabilecek bir bakımdır. Evde bakımdan farklı olarak, profesyonel kişilerce yaşlı bireyin takibi sağlanmaktadır.


7 gün 24 saat sürekli takip sayesinde yaşlıların tedavisi daha iyi sağlanır. Yaşlı bakım merkezi, özellikle kronik hastalığın takibi ve tedavisi için iyi bir seçimdir. Yatağa bağlı hastalar için ek tedbirler alınmalıdır.


Huzurevlerindeki yaşlı bakımda yatalak hastalarda görülebilen her türlü hastalıklara ve tedavilere karşın, huzurevlerinin hasta bakımı hizmetleri için en ekonomik olandan en pahalısına sizin ihtiyacınız olanı bulmalısınız.


Fazla pahalı olan, sizin için en iyisi olmayacağı gibi en ekonomik olanı da ihtiyaçlarınızı karşılamada yeterli olmayabilir. Fiyatlandırma konusunda ekonomi düşünmek yerine ihtiyaç belirlemeyi ön planda tutmalısınız.


Yaşlı Bakım Evi Nitelikleri Nasıl Olmalıdır?

Doktor Elit işletmesi bünyesinde, yaşlı bireylerin sağlıklı ve huzurlu olmasını amaçlamakta. Buna göre yatağa bağımlı hastalarımızın, sağlık sorunları az ya da sağlık açısından daha iyi olan yaşlılarımızın en iyi şekilde bakılmasını garanti vermekteyiz.


Aynı zamanda psikososyal desteği de eksik bırakmayarak hastalarımızın mutluluk seviyelerini test etmekte ve geliştirmekteyiz. Huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerinde verilen yemekler, diyetisyen kontrolünde kendi yetkisi ile verilmektedir.


Tamamen profesyonelce çalıştığımız yaşlı bakım merkezi konusunda birçok bakım hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetlere fizik tedavi gibi hizmetler de dahil olmaktadır. Bunu dışında bireylerin sağlık kontrolü, temizlik hizmetleri, yeme içme hizmetleri de dahil olarak yönetimimizce düşünülmüştür.


Sürekli gelişme ve yenilenme hedefi ile yaşlılarımız için her türlü hizmeti vererek, onlarla etkili iletişim kurmanın verdiği iyi etki ile işimizi yapmaktayız. Her alanda göstermiş olduğu kıdemli bakım profesyonelleri ile hemşireleri sayesinde en iyi hizmeti sunmaktadır.


Yaşlı Bakımı Nasıl Olmalı?

DoktorElit, huzurevleri arasında iddialı bir işletme olup kendini her alanda tecrübeli olan personelleri ile kanıtlamayı başarmıştır. Huzurevi sınırları içerisinde çeşitli eylemler sağlanmaktadır.


Bu eylemler, aktiviteler ve etkinlikler yaşlıları sosyalleştirme amacı ve yaşlıların hafızalarını diri tutabilmek için yapılan bazı hamledir. Yemek, barınma ve temizlenme gibi ihtiyaçlar temel ihtiyaç olup psikolojik ihtiyaçları unutmamak gerekmektedir.


Yaşlıların fiziksel ve temel belirli ihtiyaçları karşılandıktan sonra, psikolojik ihtiyaçlarını da karşılarız. Bütün bunlara rağmen kendini psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bir birey gibi hisseden kişilere ek psikolojik destek sağlarız.


Özetlemek gerekirse, birçok birey yaşlandıkları zaman huzurevine ihtiyaç duyar. Çeşitli yardımlar sunan bakımevleri, farklı fiziksel ve mental özellikte olan yaşlılara bakmakla yükümlüdür. Travma geçirmiş olan yada kronik hastalığı bulunan yaşlılar ile özel olarak ilgilenmek gerekmektedir.


Yaşlı birey, yakınınız, aileniz yada ailenizin bir üyesi olabilir. Bunun için yaşlı bakımını en iyi şekilde yapmak size karşı büyük bir sorumluluğumuzdur. Bunu sağlayabilmek için, personellerimizin güler yüzlü, anlayışlı ve naif olmasını göz önünde bulundururuz.


Bu noktada, yaşlıların kendilerini iyi hissetmesi için yapılabilecek her şeyin yapılması gerekir. Bunda hoşgörü ve saygı en ön plandadır. Bir kişinin kendisini rahat ve ait hissedebilmesi için bunların hepsinin sağlanması gerekmektedir.


Yaşlı bakımı, sadece mesleklerinden son derece hoşnut olan bireylerin yetenekli olduğu, zor bir iştir. Etik görüşlerin üstün olması gerekmektedir, başka türlüsü düşünülemez. Bireyler icra ettiği meslek için gerekli becerileri göstermelidir.


Güvenilir bir bakıcı ve güvenilir yetkili hemşireler ile çalışmak gerekir ve bakım evi içerisinde kesinlikle doktor olmalıdır. Bütün bu yetkiler birleştirildiği için tercih sebebi olur.


Yatalak Hasta Bakım Evi hakkında daha fazla bilgi almak ve tesisimizi tanımak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarımız bizleri takip edebilirsiniz.

Comments


bottom of page