top of page
  • Yazarın fotoğrafıbarış ucuzcu

Maltepe Huzurevleri Fiyatları Ne Kadar?

Maltepe Huzurevleri

Eşiniz, ebeveyniniz, kardeşiniz, aileniz veya arkadaşınız. Önemsediğiniz birini huzurevine yerleştirmeye karar vermek, duygusal bir seçim olabilir. Bu duygusal seçimde, Maltepe huzurevleri gibi büyük ilçe huzurevlerini iyi bir şekilde araştırmanız gerekir. Bu yazımızda sizlere Maltepe huzurevi fiyatlarının nasıl olduğu, huzurevlerini neden tercih etmeniz gerektiği ve fiyatların içine nelerin dahil olduğu hakkında bilgi vereceğiz.


Bu önemli adımı atmayı düşünüyorsanız, bunun neden akıllıca bir fikir olduğunu soruyor olabilirsiniz. Sevdiklerinizle tek başınıza ilgilenmek, onlarla birlikte yaşıyor olsanız da, günde birçok kez ziyaret etmiş olsanız da, fiziksel ve mental olarak yorucu olabilir.Maltepe Huzurevleri Fiyatları - DoktorElit
Maltepe Huzurevleri Fiyatları - DoktorElit

Banyo ve tuvalet ihtiyaçlarından beslenme gereksinimlerine, ilaçları ve doktor ziyaretlerini takip etmeye kadar düşünecek çok şey vardır. Yaşlı özel bakımında birçok bakıcının stres ve yorgunluk yaşaması şaşırtıcı değildir. Her şeyden önce, sevdiklerinizi huzurevine yerleştirmenin temel nedeni, kişiye iyi bakıldığına dair güvence almaktır. Bu güvenceyi almak, İstanbul huzurevi arayışınızda size anahtar olmalıdır.


Yaşlı bakımevi, yalnızca sağlık sektörlerindeki yeni gelişmelere ayak uydurmakla kalmamalı, aynı zamanda günümüzün hızlı dünyasında yaşlılara daha iyi bakım sunmaya yardımcı olabilecek yeni teknoloji ve çözümlere de ayak uydurmalıdır.


Bazı hastalar hastanede kaldıktan sonra kısa bir süre huzurevi, yaşlı bakım merkezleri içerisinde kalmayı tercih eder. İyileştikten sonra durumlarına bağlı olarak eve dönerler. Huzurevi ve yaşlı bakım evlerinde hastaların çoğu, günlük bakım ve izleme gerektiren tıbbi veya zihinsel sorunları olduğu için hayatlarının geri kalanını burada geçirirler.


Hastanede kaldıktan sonra huzur evleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi içerisinde hizmet almanız gerekiyorsa, hastane personeli size mümkün olan en iyi bakımı sunacak birini bulmanıza yardımcı olabilir. Bir özel huzurevi arıyorsanız doktorunuzun kendisinden tavsiye istemenizi öneririz.


Doktor Elit, iki doktor tarafından açılan bir kurum olduğu için doktor tecrübesini size en iyi şekilde yansıtır ve olası negatif bir durumda tecrübeli kadrosu sayesinde size iyi bir hizmet sunar.


Maltepe Huzurevi Fiyatları

Huzurevi fiyatları, 2021 yılında yüksek bir oranda artmıştır. Bu fiyatlar arasında bakım ücretini dahil eden ya da kişinin durumuna göre fiyatlandırma yapan kurumlar bulunur. Günümüz şartlarında düşük seviyelerde ücret talep eden aileler, düşük kalitede yaşlı bakım evi tercihi yapmak zorunda kalabilirler.


Bu ailelerin tavan ve taban ücretler araştırdığını görebiliriz. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının verdiği bazı destekleri araştırmak ailelere faydalı olabilir. Maltepe huzurevleri araştırmasında huzurevi ücretlerinin büyük bir kıstas olduğu yadsınamaz. Ancak huzurevinde yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi içerisinde fiyattan daha değerli bazı olgular vardır.


Doktor Elit, fiyatlarını her zaman ailenizin daha rahat ödeyebileceği bir şekilde belirler. Fiyat karşılaştırmasında da görebilirsiniz ki Doktor Elit, listenizin en üst sırasında yer alacaktır. Huzurevi fiyatları denildiğinde, başta yatalak hasta bakımı olmak üzere birçok hizmetin bu fiyatları değiştirebildiğini unutmayın.Maltepe Huzurevleri - Maltepe Huzurevleri Fiyatları Ne Kadar?
Maltepe Huzurevleri - Maltepe Huzurevleri Fiyatları Ne Kadar?


Huzurevi arayışınızda ilk önce ne arzu ettiğinizi düşünün. Hemşirelik bakımı, diyet listesi, fizik tedavi veya belirli demans bakım üniteleri hasta durumu için çok önemli hizmetlerdir. Akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı zahmetsizce ziyaret edebilmek de önemli bir olgudur. Bu konuda size en çok güveni veren DoktorElit, aradığınız hizmetleri karşılamaktadır.


Arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza danışın. Arkadaşlarınız, aileniz, sosyal hizmet görevlileri gibi grupların önerdiği yerleri onlarla konuşarak öğrenin. Hangi yaşlı bakım evinin mükemmel bakım sağladığına inandıklarını öğrenmek için sağlık uzmanlarınıza danışın.

Tesisleri ziyaret edin. Müdür ve hemşirelik müdürü ile bir görüşmeyi öncelik haline getirin. Ziyaretiniz sırasında sorular sorun. Sorgulamaktan çekinmeyin. Kötü kokular bir soruna işaret edilirken hoş kokular bir sorunu gizleyebilir.


Bakım merkezi müdürü, huzurevi yemek ve sosyal hizmet departmanlarının liderlerinin orada ne kadar süredir çalıştığını öğrenmelisiniz. İş temelinin önemli üyeleri sık sık değiştirilirse, bir şeylerin ters gittiğini görebilirsiniz.


Sözleşmenizi iyice okuyun. Anlamadığınız her şeyi yönetici veya yönetici yardımcısına sorun. Sözleşmeyi imzalamadan önce, güvenilir bir arkadaşınıza veya aile üyenize sözleşmeyi baştan sona okunmasını sağlayın.


Uzun süreli özel bakım tesislerinde yatan hastalar sıklıkla temel günlük işlerde yardıma ihtiyaç duyar. Bakım merkezi, evde bakımın yanı sıra kişisel bakım sağlar. Sakinler, ortak bir salon ve yemek alanı içeren ortak bir tesiste özel bir yatak odası karşılığında kendi evlerinden vazgeçebilirler.


Huzurevlerinde başta hizmet kalitesi olmak üzere, önemli etik davranışlara da bakılmalıdır. Hasta bakıcıların ve hemşirelerin hastalar ile iyi geçinmesi gerekir. İyi bir davranış biçimi yakalanmadığı zaman misafirler kendini evinde gibi hissedemez.

Huzurevleri arayışınızda, İzmir huzurevi ve İstanbul huzurevi için kıyaslama yaparsanız fiyatlarının benzediğini görebilirsiniz. Sizin için önemli kıstas olan huzurevlerinin verdiği hizmet olmalıdır.

Maltepe Huzurevleri Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve kurumumuzu ziyaret etmek için bizlere buradan ulaşabilirsiniz. Bizleri sosyal medyada takip etmeyi unutmayın. Instagram - Facebook

2.110 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page