top of page
  • Yazarın fotoğrafıbarış ucuzcu

Huzurevleri İstanbul Avrupa Yakası - İstanbul Yaşlı BakımEvi

Güncelleme tarihi: 18 Ağu 2021

Yaşlı Bakım Evleri İstanbul

Yaşlı bakım evleri, bakıma ihtiyacı olan, yalnız yaşamakta olan ve yaşı ileri olan bireyler için tercih edilmektedir. Yaşlı bakım evleri, İstanbul çevresinde birçok kişi tarafından aranmaktadır. İstanbul yaşlı bakımevleri arayışınızda nelere dikkat etmeniz gerektiği, yaşama şartları gibi birçok olgudan bahsedeceğimiz bu yazımızda, size huzurevleri hakkında detaylı bir bilgi vereceğiz. Huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası ve çevresinde özellikle inceleyeceğimiz bu konumda, arayışınız için en doğru kriteri bulacağız.


İstanbul Yaşlı Bakım Evleri arasında ekonomik olarak en kaliteli hizmet firmaların arasında lider konumunu koruyan DoktorElit Tesisi, tüm yaşlı ve hasta misafirlerine çok önem vermektedir.
İstanbul Yaşlı Bakım Evleri - DoktorElit - İstanbul Kartal

Bireyler yaşlandıkça, birçok nedenden kaynaklı olarak huzurevlerine ihtiyaç duymaktadır. Büyükşehirler de oturan aileler, güvenilmesi güç olan huzurevleri için titiz bir araştırma yapmalıdır. İstanbul'un yardım sunan huzurevlerinin, İstanbul yakınlarında sağlanacak imkanlar göz önünde bulundurularak çok detaylı ve dikkatli bir şekilde aranması gerekiyor.

Bakim merkezi kapsamında farklı fiziksel ve davranışsal özelliklere sahip yaşlılara yardım edilmesi amaçlanır. Travma geçirmiş yaşlıların bakımını iyileştirmek için onlara özel bakım uygulayan huzurevlerinden birisi Doktorelit olmuştur.

İstanbul yaşlı bakımevleri, profesyonel yardım sağlayan doktorluk, hemşirelik ve bakıcılık departmanların her zaman güvenilir olması ve uzman şekilde çalışması sayesinde öne çıkmaktadır. Çalışanların yaptıkları işlerden memnun olmaları önemli bir kaidedir.

Yaşlı bakım merkezlerini yönetmek, sadece mesleklerinden çok memnun olan insanların yapabileceği zor bir tecrübedir. Etik davranış kurallarına tabi olmalıdır. Mesleği için gerekli becerilere sahip olmalıdır. Güvenilir bir bakıcı ve yetkili hemşireler ile çalışmanız gerekir.

İstanbul Yaşlı Bakımevleri Kriterleri Neler Olmalıdır?

Huzurevleri, İstanbul'un pek çok yerinde bulunabilen işletmelerdir, avrupa yakası bölgesinde genellikle yenilik yapılmayan huzurevleri bulunduğu için bölgede iyi hizmet veren bir yaşlı bakım evi bulmanız gerekebilir.

İstanbuldaki huzurevleri, fiyatlandırma ön plana alındığında, çok sayıda pahalı tesisin bulunduğu bir şehirdir. Huzurevleri fiyatları, çalışanların pahalı ve ya ucuz olmaksızın aynı hizmeti verdiği zaman, kişilerin ekonomik düşünmesi kaçınılmazdır. Ancak, hizmetler üst düzeyde olduğu için işletmenin ücreti yüksek ise, sevdiğiniz insanların refahı için burayı tercih etmeniz uygun olacaktır.

Biz işletmemiz bünyesinde, misafirlerimizin sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşayabilmelerine ve rahatça vakit geçirmelerine özen gösteriyoruz. Psikososyal destek programında yöneltilen direktifler, bireylerin ihtiyacına göre diyetisyen yetkisi altında tasarlanarak yürütülür.

Huzurevleri, birçok kişi tarafından merak edilen bir işletmedir. Huzurevleri içerisinde evde kendilerine bakamayacak durumda olan, onlara bakacak durumu olmayan veya yatalak olan kişiler, parkinson hastalığı ve ya demans gibi yaşlı hastalıklarına bakım hizmetleri verilmektedir. Buna ek olarak, huzurevi, bakımevi gibi yerlerde fizik tedavi gibi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Nitelikli Huzurevleri, İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası

Huzurevleri istanbul avrupa yakası dışında anadolu yakası taraflarında da bulabileceğiniz yerleşimdir. Doktorelit huzurevi, bireylerin yaşam kalitesini maksimum seviyede iyileştirmek ve en iyi bakım kalitesini sağlamak için doktorlar, hemşireler ve bakıcılar ile birlikte çalışan uzun süreli personellere sahiptir.

Profesyonel bakış açımıza göre, kıdemli personellerden destekleyici ve arkadaşça bir tutum görülmesi yaşlı bireyler için çok önemlidir. Personeller, işlerini ne kadar tecrübeli şekilde icra etse de, psikolojik açıdan yakınlık ve saygı görülmesi bireyleri ortama daha kolay alıştırır.

Huzurevlerinde rutin bakım, uzman doktorların ve hemşirelerin hekim bakımını sağlıklı bir şekilde uygulamalarını gerektirir. DoktorElit olarak birlikte çalıştığımız doktorlar, İstanbuldaki huzurevleri için benzersiz bir alanda deneyimlidir.

Huzurevleri için hasta takibi ve bakımı, özellikle yaşlı hemşireler için eğitim gerektiren profesyonel bir faaliyettir. Çoğu ailede olduğu gibi, yaşlıların evde bakıcıların yardımıyla yaşamasından ise yaşlıların huzurevleri içerisinde yaşaması daha iyi bir seçim olarak görülebilir. Çünkü, bakıcı birey, huzurevi içerisinde sahip olabileceğiniz kaliteli hizmet düzeyinde olmaz. Bunun nedeni, birçok alanda birçok meslek grupları ile çalışıyor olmamızdır.

Yaşlı Bakımevleri İstanbul’da, Önemli Nitelikler

Yaşlı bireylerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak için İstanbul'da özel huzurevi olarak hizmetimizi vermekteyiz. Huzurevi hizmeti içerisinde, yaşlılarımız için her türlü kişisel bakımların yapılması ve onlarla etkili iletişimin kurulması önemli noktalardandır.

Bu amaçla yaşlı bakımevleri, her alanda kıdemli bakım profesyonellerine ve hemşirelik profesyonellerine bir dizi hizmet sunmaktadır. Doktorelit bakımevi olarak, İstanbul özel huzurevleri içerisinde iddialı bir işletmedir.

Yaşlı bireylerde Alzheimer hastalığının önemli bir belirtisi olan unutkanlık nedeniyle yaşlıların yemek, barınma ve banyo ihtiyaçlarını karşılaması Doktor Elit huzurevi bünyesinde sağlanmaktadır.

Yaşlı hastalar günlük yaşamlarına ayak uydurmakta zorlanıyorlar ve daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlar ve bu bağlamda özel huzurevlerinin hedefleri arasında bakım hizmetlerinin sağlanması, nitelikli bir profesyonelin yardımı olmadan mümkün olmayacaktır. Buna karşın, Dr. Barış Ucuzcu ve Dr. Levent Koçu kurucu doktorlar sayesinde hastaların rutin kontrol ve takipleri iyi şekillerde yapılmaktadır.

Hasta bireylerin yaşamlarında ortaya çıkan davranışlar ve sorunların düzeltilmesi için destekleyici olması çok önemlidir. Bakım hizmetini vermek huzurevi ve yaşlı bakımevi için başka hizmetleri de beraberinde getirir.

Bu hizmetler, sağlık bakımı, beslenme, temizlik, çamaşırhane hizmeti gibi birçok bakım hizmetlerini kapsar. Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi, içerisinde bütün bu özellikleri barındırdığı zaman doğru bir işletme olduğu söylenebilir.

Uzun süreli bakım hizmetlerinin yanı sıra, psikososyal destek hizmetleri bakım evlerinde de özenle sunulmalıdır. Bakım evindeki yaşlılar için aktiviteler, yaşlı bireylerin memnun olmalarına gerçekten yardımcı olur. Bireyleri, sosyal hayata daha fazla dahil eder.

Bu sayede bireyler hem sosyalleşmiş olur hem de yaratıcı aktivitelere katılmış olurlar. Demans, alzheimer gibi hastalıkları önleyici bazı interaktif aktiviteler sayesinde yararlı etkinlikler yapılmış olur.

İstanbul Yaşlı Bakımevleri hakkında daha fazla bilgi almak ve ziyarette bulunmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek tesisimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1.817 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page