top of page
  • Yazarın fotoğrafıbarış ucuzcu

Hasta Bakımevi Ücretleri - Hasta Bakımevi İstanbul Avrupa

Hasta Bakımevi Ücretleri

Yaşlı bakımevleri, 24 saat boyunca hasta bakıcıların ve hemşirelerin ilgisi ile bakım sağlamaktadır. Bu noktada ekonomik olarak evde bakım hizmetlerinden daha yüksek ücretlerde olması beklenebilir. Hasta bakımevi ücretleri, lokasyon ve verilen hizmete göre değişir. Hasta bakımevi, İstanbul gibi büyük şehirlerde merkezi konuma sahip değilse daha ekonomik bir boyutta olabilir. Hasta bakımevi, İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında birçok kişi tarafından ihtiyaç duyulan bir kurumdur.


Bu yazımızda sizlere İstanbuldaki huzurevleri hakkında ekonomik bilgiler verecek, Avrupa yakasındaki yaşlı bakım evi fiyatlarına yakından inceleme yapacağız.

Günlük aktiviteler ve kişisel bakımını yardımsız şekilde geçiren yaşlıların, belirli hastalıklar ve rahatsızlanmalar sonucu huzurevine yönlenmesinden daha doğal bir şey yoktur.Hasta Bakımevi Ücretleri - İstanbul Avrupa
Hasta Bakımevi Ücretleri - İstanbul Avrupa


Günümüzde yaşlı bireyler için uygun olan, kişiselleştirilmiş bakım biçimlerine sahip ve çeşitli hizmetler sunan bakımevleri vardır. Kaliteli hizmeti ön planda tutan bakımevleri, aynı zamanda huzurlu bir ortam, mahremiyet ve kişisel alanı da esas almıştır.


Yaşlı bireyler için bakımevi arayışınızda, önceliklerinizin neler olduğunu belirlemek çok önemlidir. İhtiyaçlarınız ve isteklerinize yönelik bir huzurevi seçmek doğru bir karar olacaktır. Kronik hastalığı bulunmayan ya da yatalak olmayan yaşlı bireyler için daha ekonomik bir huzurevi bulmak daha kolay olacaktır. Diğer bir yandan, yatalak hasta bakımı ihtiyacınız olan hizmet ise, buna yönelik bakım ve rehabilitasyon merkezlerine yönelmeniz gerekir.


En başta yaşlı bireyler bu bakımevlerini tercih edeceği için kişiye özel isteklerin belirlenmesi gerekmektedir. Kişinin almış olduğu bakım hizmetleri, orada konaklayan kişinin istediği şekilde olduğu takdirde kendini huzurlu bir mekanda gibi hisseder. Birçok yaşlı bireye hizmet veren profesyonel kadrolar sayesinde yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri, güvenilir ve tercih edilir bir kurum haline gelmiştir.


Huzurevleri, yaşlıların kendisini evinde gibi hissetmesi gereken bir yerdir. Bu noktada birçok yerde hizmet veren yaşlı bakım evi bulunur ve lokasyon tercihi yapmak size kalmıştır. İster anadolu yakası ister avrupa yakasında oturan bir birey olun, işinize ve konakladığınız yere en yakın olan huzurevi tercih sebebiniz olmalıdır.


Hasta Bakımevi İstanbul

Hasta bakımevi seçmeden önce, sevdiğiniz kişinin evde bakım hizmetleri gibi hizmetler için uygun olup olmayacağını belirlemek çok önemlidir. Pek çok insanın sevdiklerinin bir huzurevinde olması gerektiğine inanması zaman alabilir.


Genellikle yaşlı bakımevleri, yönetilebilir kronik sağlık sorunları olan, kişisel bakım ve ilaç yönetimi konusunda günlük yardıma ihtiyaç duyan, 24 saat uzman hemşirelik bakımı gerektiren önemli tıbbi sorunları olan kişiler için önerilir.


Fizik tedavi, özel diyet ve özel bakımlar için birçok hasta bakımevi, İstanbul içerisinde bulunabilir. Doktorelit, birçok hizmeti içerisinde barındırır. Çeşitli özel bakımları bünyesinde tutan Doktorelit, profesyonel kadrosu sayesinde kendi vizyonunu göstermiştir. Biz Doktorelit olarak yatalak hastalarımızın ve bakıma ihtiyacı olan tüm yaşlı hastalarımızın sürekli takibini yaparak, her zaman memnuniyetlerini ön planda tutarız.


Kişisel bakımların ve temel hizmetlerin en iyi şekilde yapılması için yönetim kadromuz daima çalışır. Doktorelit olarak Kartal’da hizmetimizi vermekteyiz. Doktor kurucularımız sayesinde hastalarımızın takibi aksatılmadan yapılır ve gerekli tedavi uygulanır. Siz de güvenilir bir huzurevi arayışı içerisindeyseniz sizi yerleşkemize davet etmekten onur duyarız.


Hasta Bakımevi İstanbul Avrupa

Bir huzurevine taşınmak, sosyal fırsatlardan düzenli olarak yararlanmanın en iyi yollarından biridir. Bir topluluğa sorunsuz geçiş, yeni ikamet eden kişinin yeni çevrelerinde sosyalize olmasına, ileriye dönük yaşamda bir amaç duygusuna sahip olmasına ve sağlıklı bağlantılar kurmasına bağlıdır.


Doktorelit olarak biz, bu tip sosyalizasyon sorunlarına özen gösteriyoruz ve mümkün olan en etkili geçişi yapmada sakinlere yardımcı olmaya odaklanan uzman geliştirme ortamına sahibiz. Huzurevleri içerisinde yapılan etkinlikler ve ilgi alanlarına yönelik aktiviteler sayesinde yaşlılar, kaliteli bir zaman geçirirler. Her bir sakinimizin bağımsızlığını teşvik ederken, aynı zamanda ihtiyaç duymaları halinde yardıma erişmelerini sağlamak, bizim görevimizdir.


Sevdiklerinizin küçük bir yardıma ihtiyacı varsa ve bu yardımın en azından bir kısmı aile ve arkadaşlar tarafından sağlanabiliyorsa (örneğin, yemek, çamaşır, ev temizliği ve ev bakımı), her gün birkaç saatlik evde bakım hizmeti almak en yüksek maliyet olabilir. Ancak, sevdiklerinize yönelik en iyi seçeneği yapmak için bir kez daha tüm maddi olmayan varlıkları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.


Avrupa yakasında bulunan huzurevleri seçiminizde özellikle ihtiyaçlarınızı gözetin ve lokasyon bazında düşünmeyi unutmayın. Lokasyon bazında seçilen huzurevleri, yaşlı bakım evindeki yakınınız için en iyi seçim olacaktır. İşyeriniz ya da hayatınızı geçirdiğiniz konuma yakın bir huzurevi, sevdiklerinizi sık sık ziyaret etmenize olanak tanıyacaktır.


Sevdikleriniz, sizi gördükleri zaman evinde olduğuna daha çok alışacak ve kendilerini daha huzurlu hissedecektir. Yaşlı bakımevlerini araştırırken o bakımevini her daim ziyaret edip edemeyeceğinizi öğrenmeniz önerilir. Aksi takdirde, randevulu çalışan bazı kurumların güvenilirliğini test etmeniz gerekir.


Özellikle bir doktor tavsiyesi ya da referans ile seçeceğiniz bir huzurevi, yüksek ihtimalle daha iyi ve güvenilir bir yer olacaktır.


Doktor Elit Hasta Bakımevi hakkında daha fazla bilgi almak ve tesisimizi ziyaret etmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medya üzerinde takip etmeyi unutmayın. IG: @doktorelit FB: @doktorelit

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page